Ja esam pasargājuši zemenes no pavasara salnām, laikā uzlikuši agrotīklu vai audzējuši zemenes zem plēves vai kāda cita seguma, varam ievākt pirmo ražu. Noteikti jāizlasa un jāizvāc puvušās ogas, lai neizplatās puve. Lai ogas negultos uz augsnes un lietus laikā nepaliek zemjainas, vislabāk zem tām paklāt salmus. Veido gurķus un tomātus segtajās platībās – izkniebj pazarītes, piesien utt. Mēslo tos ar dažādākajiem līdzekļiem tos izvēloties katram individuāli. Tomāti un gurķi regulāri jākopj ne tikai augļu dienās bet arī ziedu dienās. Vāc un uzglabāšanai gatavo rabarberu kātus.

12.jūnijs – augļu diena. Sēj zirņus, stāda jau izdiedzētas pupiņas un pupas. Ir pēdējais brīdis iesēt gurķus, kabačus un iestādīt lauka tomātus. Ķirbju dēstiem izvēlas saulainu vietu un barības vielām bagātu augsni, piemēram, blakus komposta kaudzei. Ja nepieciešams, veido plēves siltumnīcās augošos gurķus un tomātus. Augļu dārzos laiks izlikt feromonu slazdus kaitēkļu ierobežošanai.

13. – 14. jūnijs – sakņu dienas. Sēj redīsus un kāļus rudens ražai. Kaplē vai vago kartupeļus. Ravē un rušina stādījumus. Ja vēl nav iestādīti sīpoli un kartupeļi, pēdējais laiks tos likt zemē. Īstais laiks ravēt un rušināt dārzeņu dobes. Agri sētajiem sakņaugiem un sīpoliem dod papildmēslojumu. Jaunajiem augļu kokiem un ogulājiem jāizkaplē apdobes. Jāskatās, vai neparādās augu kaitēkļi un slimības, tās jāierobežo. Sakārto dārzu un teritoriju – klāj celiņus, nostiprina nogāzes, planē augsni, ierok stabus sētām un citām dārza būvēm. Sēj burkānus glabāšanai ziemā. Jācer, ka vēlāk, kad tie uzdīgs, vairs nelidos burkānu muša. Pārrok komposta kaudzes, pieliekot nopļauto zāli un trūdēšanu veicinošus līdzekļus. Klāj celiņus, nostiprina nogāzes, ierok sētām stabus.

15. – 16. jūnijs – dārza darbiem nepiemērota diena.

17. – 18. jūnijs – lapu dienas. Vēl var paspēt iesēt salātus, skābenes un spinātus, kā arī dilles un citus garšaugus. Izstāda bazilika dēstus. Ja to ir nedaudz, īstā vieta būs starp tomātiem. Stāda kāpostus un ziedkāpostus. Pastāvīgā vietā izstāda rabarberu un daudzgadīgo sīpolu stādus, ja neesat paspējuši to izdarīt agrāk. Sēj, kā arī pļauj zālienu, ja zāle paaugusies. Tukšajos zemesgabalos zaļmēslojumam sēj eļļas rutkus, baltās sinepes, rudzus vai vīķus. Laista augus.