Kur vel skaistāk kā pašā ziemas viducī. Esam pamanījuši ka veikalos arvien vairāk parādās puķu un dārzeņu sēklas, kūdras maisi “pieslīdējuši” tuvāk kases zonai, grābekļi, dakšas un lāpstas “sastājušies” plauktu rindā. Un ne tikai veikali gatavojas, arī cilvēki vairāk rosās pa dārza darbu lietu nodaļām. Tas nozīmē tikai vienu, pavasara dārza darbu sezona ir tepat aiz durvīm, un laiks rušināties un darboties pa saviem podiem un kastēm velkot ārā visus savus dārza ziemas sēklu krājumus un darbarīkus. 

12.- 13. februāris – Augļu dienas – ja diena ir silta, tad vēl var pagūt nokaļķot vai kā citādi noēnot koku stumbrus. Tas darāms tādēļ jo zināms saule sildīt sāk arvien biežāk un ilgāk, bet attiecīgi naktī temperatūrai samazinoties šīs pārmaiņas rada lielus bojājumus koku stumbriem. Šodien sējami arī tomāti, baklažāni, paprika un fizāļi. Ja pagrabā kāposti, ķirbji, un citas veltes stāv kā rudenī noliktas, tad tieši šis ir piemērotākais laiks to pārstrādei. Šis būs piemērotākais laiks kaitēkļu iznīcināšanai ar pelniem. Izgrāb savu krāsniņu, un taisnā ceļā uz dārzu.

14. februāris – Sakņu diena – Pārlasām kartupeļus no bojātajiem, pārskatam burkānus no grauzēju pāridarījumiem.  Ja nepaspēji ar pelniem bagātināt savu dārzu, vari darīt to arī šodien.

15.-16. februāris – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA.

17. februāris – Ziedu diena – Ja ir apkurināma siltumnīca un vēlies sevi iepriecināt agrāk pavasarī, sēj dažādas agrās pavasara puķes, neko nebūsi nokavējis ja savu pavasara ziedu sēšanu pārliksi uz marta pirmo pusi. Sēt vari lobēlijas, atraitnītes, ko laukā var stādīt jau maija beigās, leduspuķes, petūnijas, daudzgadīgās pulkstenītes. Vajag vismaz 12 nedēļas, lai tās paspētu izaugt. Protams, augiem vajag vairāk gaismas, nekā dod pagaidām īsā diena.

18.februāris – Lapu diena – Pārskati ziemas sēklu krājumus. Vari piķēt jau agrāk iesētas puķes un dārzeņu stādus. Sēj uz palodzes traukos sēklas dīgstiem. Sēj arī rozmarīnu, lavandu, melisu un citus garšaugus.