Šajā jūlija nedēļā dārzā jāpagūst puķēm apgriezt pārziedējušās ziedkopas un sēklaizmetņus, kopt siltumnīcā augošos augus, saglabāt ziemai zaļumus, novākt gatavo gurķu ražu un izravēt zemeņu dobes.

10. – 11. jūlijs Sakņu dienas.

Rok agros kartupeļus. Ja vēl nesteidzas, 10–14 dienu pirms rakšanas kartupeļiem nopļauj lakstus, lai nepaspētu attīstīties lakstu puve. Sēj rudens šķirņu redīsus. Pavairo augus ar nobriedušiem spraudeņiem. Sakārto komposta kaudzes.

12.-14. jūlijs Ziedu dienas.

Puķēm apgriež pārziedējušās ziedkopas un sēklaizmetņus, ja vien nav plānots iegūt sēklas. Dienas piemērotas arī sēklu vākšanai, ja konkrētajiem augiem tās nogatavojušās. Ievāc viengadīgo magoņu sēklas. Pārstāda lielziedu īrisus. Rozēm nogriež noziedējušos ziedus, izgriež mežeņus. Lasa ogas, gatavo ievārījumus

Apskata dālijas, izbrāķē un iznīcina tās, kuras ir mazāka auguma vai uz kuru lapām redzami gaiši dzelteni mozaīkas veida plankumi. Šādus simptomus ierosina vīrusi, tāpēc saslimšana gandrīz nav ārstējama un jārūpējas, lai neinficētos citi augi. Sēj atraitnītes, uzpirkstenes un pārējās divgadīgās puķes. Pārstāda narcises. Ar spraudeņiem pavairo ziedošos augus. No ārstniecības augiem vāc vēl mežmalās ziedošās kazrozes, vīgriezes, raudenes. Griež zarus pirtsslotām, materiālus floristikas darbiem.

15.-16. jūlijs Lapu dienas.

Laista augus, ja nepieciešams. Pļauj zālienus, apgriež dzīvžogus. Sēj jaunus zālienus. Lai varētu ilgāk ievākt bazilika lapas, tam izlauž ziedkopas. Sasaldē ziemai dilles. Sēj dilles, rukolu, salātus. Platībās, kur raža jau novākta, zaļmēslojumam sēj baltās sinepes vai eļļas rutkus. Laista augus segtajās platībās un telpās; ja nepieciešams, arī zem klajas debess gan podos, gan kastēs, gan dobēs.