pixabay.com

Klāt ir arī ikdiena, ar visu kas tai piederas. Mandarīnu un piparkūku smarža jau aiz muguras, vel tik eglīte gaidu savu kārtu “iznācienam”. Pēc lielās svētku pārēšanās padomā par veselīgāku uzturu. Vari iesēt kviešus dīgstiem, sīpolus ielikt ūdenī lokiem, iesēt kressalātus. Jaunais gads ir klāt un musudarzs.lv ir jaunā izskatā, šī nozīmīgā notikuma dēļ apsveicam savus lasītājus. Paldies ka vel aizvien esi kopā ar mums. Šajā gadā esam sagatavojuši Tev daudz darbiņu dārzā un telpās un citur, kur vien dārzkopības “deguns” spēj būt klāt! Šeit atradīsi visu kas interesē Tevi, un tavus mājiniekus saistībā ar dārzu. Šonedēļ arī esam sagatavojuši Jums mazu rosīgu dārza darbu nedēļu.

1. janvāris – Sakņu diena. Ja dodies uz pagrabu, izlasi redzamos bojātos dārzeņus un augļus. Velti laiku sev, mājai un atpūtai.

2. – 3. janvāris – Ziedu dienas.  Vari veidot sarakstu ar telpaugiem kuri pieprasa pavasara pārstādīšanu. Ja mājās ir Ziemassvētku kaktuss noplūc noziedējušās ziedlapiņas. Ja vēlies, sēj leduspuķes un begonijas kuru sēkliņas dīgst lēni.

4. – 6. janvāris – Lapu dienas. Labākais laiks telpaugu laistīšanai, un lapiņu mitrināšanai. To darot, gan jāpatur prātā, ka augi labāk pacieš vieglu iekaltēšanu nekā regulāru pārlaistīšanu. Velti rūpes arī noliktajiem augļiem. Noteikti apskati un pāršķiro sēklas, izņemot sapuvušās vai tukšās. Šodien ir tā diena kad ar godu jāatbrīvojas no svētku egles.

7 – 8. janvāris – Augļu dienas. Meža zvēri nāk uz dārziem nogaršot augļu koku un ogu krūmu mizas, zarus un pumpurus. Dari visu iespējamo lai dzīvnieki nesabojā tavu gada ražu. Arī putni prasa savu tiesu. Varam dalīties, bet atceries ka vienreiz pabarojot putniņus tas jādara visu atlikušo ziemu lai tie neaizietu bojā!