Šonedēļ vel aizvien labo, pielabo un taisa no jauna siltumnīcas. Pārvelk plēvi, maina polikarbonāta loksnes, pielabo stikla rūtis. Darāmā šonedēļ ir ļoti daudz, jo siltums tikai tagad tā pa īstam sāks parādīties. Sējam, piķējam, stādam, dalam. Vienīgais kā varam palīdzēt no savas puses ir ar vārdiem: izturību dārza darbos!

1. MAIJS – ZIEDU DIENA. Ravē puķu dobes un ilggadīgos stādījumus. Mēslo puķes. Ievāc sezonas ārstniecības augus. Stāda sīpolus un vasaras ķiplokus. Pavairo flokšus ar spraudeņiem. Sēj ne tikai vasaras puķes, bet arī ziemcietes – alises, dzelzenes, gailardijas, kāpnītes, ozolītes, pīpenes, ziemasteres un citas, lai līdz rudenim tās paspētu izveidoties par stādīšanai derīgiem jaunstādiem. Stāda, pārstāda, dala (ja nepieciešams) ziemcietes, stāda gladiolas, lilijas, dālijas.

2. – 3. MAIJS – LAPU DIENAS. Sēj salātus, spinātus, skābenes, garšaugus. Vēl nav par vēlu iesēt kāpostus. Laukā izstāda kastītēs paaugušos puravu dēstus, kas pakāpeniski pieradināti pie āra apstākļiem. Tiem nedaudz saīsina saknītes un arī lakstus. Stāda uz lauka agros kāpostus, sīpolus lokiem. Vāc skābenes un rabarberus. Sēj zālienu. Sēj un stāda ārstniecības augus – baldriānus, piparmētras, māteres u.c. Dod augiem papildmēslojumu.

4. – 5. MAIJS – AUGĻU DIENAS. Sēj dēstiem ķirbjus, gurķus, sparģeļpupiņas. Mitrā augsnē sēj zirņus un pupas, kas ne vairāk kā 12 stundas mērcētas ūdenī. Ravē un mēslo zemeņu un aveņu stādījumus. Veido vainagus augļu kokiem.

6. – 7. MAIJS – SAKŅU DIENAS. Apstrādā zemi. Stāda kartupeļus, vasaras ķiplokus un sīpolus, topinambūrus. Sēj bietes, burkānus, pastinakus, melnsaknes. Lai ātrāk sadīgtu, sēklas 2–2,5 diennaktis mērcē, vairākas reizes nomainot ūdeni. Labākai dīdzībai vēl tās var apsmidzināt ar desmitkārt atšķaidītu alvejas sulu. Stāda gladiolas, galtonijas, monbrēcijas un citas sīpolpuķes. Ierok sētām stabus, planē un nostiprina nogāzes, veido un ieklāj dārza celiņus. Ravē dārzu, no nezālēm tīras uztur jauno augļu koku apdobes. Īpaši svarīgi tas ir ķiršiem, plūmēm.