Jau rakstījām, ka ir pēdējais laiks sagatavot siltumnīcu jaunajai sezonai, bet tiem, kas tikai plāno šogad būvēt/pirkt jaunu siltumnīcu, esam apkopojuši biežākos jautājumus, par to, kas jāņem vēra plānojot siltumnīcu! 

Siltumnīcas izvēle, lai gan sākumā nešķiet grūta, bet patiesībā ir svarīgs un sarežģīts pasākumus, jo siltumnīcas iegāde vai būve ir ilgtermiņa projekts.

Tieši tādēļ, pēc padoma vērsāmies pie Siltumnīcu ekspertiem no AVERTO.LV

Kā izvēlēties siltumnīcu?

Vispirms ir jāatrod atbildes uz šiem jautājumiem:

 • Kam Jums nepieciešama siltumnīca?
 • Kādus augus Jūs plānojat tajā audzēt?
 • Kāda apjoma ražu Jūs vēlaties iegūt? (citiem vārdiem, cik liela siltumnīca ir nepieciešama?);
 • Kad Jūs plānojat izmantot siltumnīcu (visu gadu, no agra pavasara līdz vēlam rudenim)? No tā, galvenokārt, ir atkarīgs, vai siltumnīcai ir nepieciešama apkure;
 • Cik daudz laika varat veltīt siltumnīcas apkopei?
 • Kā uztaisīt siltumnīcu – pašiem vai pasūtīt?
 • Un, protams, kādi ir budžeta ierobežojumi siltumnīcas iegādei?

 

Kāda siltumnīca ir labāka – plēves, stikla vai polikarbonāta?

Kāda siltumnīca ir labāka – plēves, stikla vai polikarbonāta? Viennozīmīgas atbildes nav. Visām siltumnīcām ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc, siltumnīcas izvēlē ir jāņem vērā individuālās prasības. Ne vienmēr ir vērts sekot modei un iegādāties jaunākos modeļus. Var izrādīties, ka vecāki, laika gaitā pārbaudīti materiāli, būs daudz labāk piemēroti Jūsu mērķiem.

Daži cilvēki uzskata, ka polikarbonāts ir pārspējis visus citus materiālus, bet šis uzskats ir tālu no patiesības. Arī plēvei ir savas priekšrocības

 

PLĒVES SILTUMNĪCA

KĀPĒC IZVĒLĒTIES PLĒVES SILTUMNĪCU

 • Plēvi ir vienkārši ekspluatēt.
  Lai pārklātu plēvi ar siltumnīcu nav nepieciešama īpaša piepūle.
 • Ziemā plēvi noņem. Un šeit, kā jau varēja nojaust, ir galvenā plēves priekšrocība:
  • Trūkums ir tāds, ka plēve katru gadu ir jāuzstāda no jauna. Bet, visu ziemu Jūs varat neuztraukties par šo siltumnīcu, kad, piemēram, polikarbonāta siltumnīca deformēsies zem sniega svara. Tāpēc, ja ziemas laikā nav iespējams apmeklēt siltumnīcu un attīrīt to no sniega, plēves siltumnīca ir ļoti piemērots variants.
  • Vēl viena priekšrocība ir tāda, ka plēve tiek noņemta, un augsni nosedz sniegs,kas nodrošina dabisku mitrumu un temperatūru jaunu augsnes mikroorganismu attīstībai. Siltumnīcās ar jumtu, augsne bez sniega dziļi sasalst un mikroorganismi iet bojā, tāpēc siltumnīcas augsne ir jāpārklāj ar sniegu vai mēslojumu. Pretējā gadījumā augsne nepaspēs atsalt līdz sezonas sākumam.

Armēta plēve, salīdzinot ar polietilēna plēvi, ir mehāniski izturīgāka un noturīgāka pret izstiepšanos, jo armētai plēvei ir tīklots karkass, kas atrodas starp tās slāņiem.
Plēves siltumnīca ir paredzēta izmantošanai tikai sezonas laikā. Aukstās dienās, siltumnīcas siltināšanai, var uzklāt otru plēves kārtu, bet salnas gadījumā, tā nepalīdzēs noturēt siltumu, tāpēc, šī siltumnīca nav piemērota tiem, kas vēlas novākt ražu visu gadu.

 

STIKLA SILTUMNĪCAS

Stiklam ir daudz priekšrocību:

 • Pirmkārt, augsta caurspīdība, kas nemainās ar laiku (protams, ja tiek veikta regulāra apkope un mazgāšana).
 • Otrkārt, stikls ir noturīgs pret abrazīvu iedarbību. Tāpēc ir iespējams saglabāt nevainojamu virsmas ārējo izskatu neierobežoti ilgu laiku.

Kā stikla siltumnīcu trūkumus var minēt:

 • lielo svaru un trauslumu –  Stipra krusa var sadauzīt siltumnīcas stikla jumtu.
 • Stiklam ir augsta spēja vadīt siltumu.
  Tas nozīmē to, ka šāda siltumnīca ātri uzkarst un ātri atdziest.

 

POLIKARBONĀTA SILTUMNĪCAS

Polikarbonāts nav stikla aizstājējs, bet gan triecienizturīgs siltumizolējošs materiāls. Tā arī ir polikarbonāta priekšrocība, salīdzinot ar stiklu, ja ir nepieciešama apkurināma siltumnīca, kuru ir paredzēts izmantot visa gada garumā.

Polikarbonāts atšķiras pēc kvalitātes ( un tas ļoti ietekmē tā cenu). Lai samazinātu ražošanas izmaksas, ražotāji izmanto otrreizējas izejvielas. Jo lētāks ir polikarbonāts, jo vairāk tajā ir otrreizēju izejvielu. Tāpēc, ja nolēmāt ietaupīt, tad nebrīnieties, ka karstā dienā siltumnīca nepatīkami smakos.

 

SILTUMNĪCAS PAMATI

Likt vai nelikt pamatus siltumnīcai arī ir strīdīgs jautājums, un tas ir atkarīgs no individuālām vēlmēm. No vienas puses, ja siltumnīcai ir pamats, tā ir daudz izturīgāka un stabilāka. Bet, no otras puses, ja rodas vēlme siltumnīcu pārvietot, tad pamatu pārcelšanas process būs ļoti darbietilpīgs un dārgs. Siltumnīcu ir nepieciešams pārvietot tad, kad augsnei ir nepieciešama atpūta vai notiek cīņa ar kaitēkļiem.

 

Kā jau bija minēts iepriekš, visām siltumnīcām – stikla, polikarbonāta, plēves – ir savi trūkumi un priekšrocības. Bet, ja Tev nepieciešama siltumnīca, ienāc https://averto.lv, un izvēlies tādu, kas atbilst Tavām prasībām, bet ja nezini kādu izvēlēties, droši sazinies!

Pavisam drīz gaidi nākamo šīs sērijas rakstu – par plēves un polikarbonāta siltumnīcām.

Raksts tapis sadarbībā ar averto.lv