Ar zaļajiem lociņiem, kas veidojas no sīkajiem sīpoliņiem, iespējams bagātināt neskaitāmus ēdienus. Ja tos lieto svaigā veidā, to garša ir nepārspējama. Taču vārīt kopā ar ēdienu sīklokus nevajadzētu, jo tādējādi tie savu garšu zaudē.

Lociņiem ir pozitīvas īpašības jūsu veselības uzlabošanā. Īpaši ieteicams tos lietot uzturā dažādu epidēmiju laikā, jo tie stiprina jūsu organisma imūnsistēmu. Sīkloku sīpolu jūs variet iestādīt jebkurā vietā, kur tas var saņemt sev nepieciešamo mitruma daudzumu. Tādēļ nestādiet to augsnē, kas ātri izkalst. Augs diezgan labi pacieš, ja tam līdzās aug citi garšaugi vai puķes, taču nesaderas ar pākšaugiem un kāpostaugiem. Rozā krāsas ziedi ir ēdami. Jūs tos lieliski variet izmantot arī salātu vai auksto uzkodu dekorēšanai.

Sīkloku sīpola lociņus jūs variet ievākt no vasaras līdz pat vēlam rudenim. Lociņus griežat ar asu nazi vismaz divus līdz trīs centimetrus no zemes. Tomēr atcerieties, ka nevajadzētu pārāk bagātīgi ievākt ražu, jo augs bez lapām panīkst. Sīklokus var uzglabāt sagrieztus saldētavā. Izkaltētā veidā lociņi zaudē savas fantastiskās garšas īpašības. Pazīstama un atzīta šķirne ir ‘Grolau’. Tai ir spēcīgi loki. Ir arī šķirnes ar smalkiem lociņiem. Parasti specializēto sēklu veikalos ir vairākas šķirnes.

Maurloki uz palodzes

Visu cauru gadu istabā uz palodzes jūs var priecēt kaut kas svaigs un pikants no jūsu garšaugu dārziņa. Vienkāršāk un visātrāk savu garšvielu dārzu uz palodzes jūs varat iegūt, nopērkot spēcīgu maurloku sīpolu puķu podā. Taču ļoti vienkārši ir arī pašiem izaudzēt maurloku sīpolu.

Iegādājieties sēklas un sējiet tās tieši puķu podā. Pēc tam pārvelciet podam pāri caurspīdīgu plēvi un uzturiet augsni vienmērīgi mitru, vislabāk to var darīt ar ziedu apsmidzinātāja palīdzību. Kad dīgsti ir apmēram divu pirkstu augstumā noņemiet plēvi no puķu poda. Novietojiet maurloku gaišā vietā, uz visnotaļ saulainas palodzes vismaz dienas lielākajā daļā. Ja jūs nepametīsiet to novārtā, tas tur augs labi. Neaizmirstiet to aplaistīt.

Ja gadās ka zeme ļoti stipri izkalst, tad augs sāks nīkuļot. Ja uzskatāt ka jūsu sīkloka sīpols aug labi mēslojumu var nelietot vispār. Bet ja domājat ka tam vajadzētu būt stipri kuplākam un izskatīties veselīgāk , vislabāk lietojiet šķidro mēslojumu, taču to nekādā gadījumā nevajadzētu lietot pārāk lielās devās. Uz mēslojuma iepakojuma būs norādīta deva kas nepieciešama lietošanai tieši augiem podā. Vairumā gadījumu pietiek ar pusi norādītā daudzuma.

Centieties ievākt tikai pusi no gatavajiem lociņiem un tad pagaidiet, līdz dzinumi ir atkal atauguši. Ja vēlaties lietot vairāk šī vitaminizētā auga, iekopjat lielāku podu vai vairākus. Iespējams ka laika gaitā lociņi kļūs tievāki. Lai augs atkal atkoptos, šādu stādu vislabāk iestādīt dārzā. Ja vēlaties pavairot sīkloku sīpolus, izvēlieties tam spēcīgas auga daļas. Cerus vienkārši atdaliet ar nazi.

Auga aizsardzība podā ir stipri sarežģītāka. Slimus vai kaitēkļu apsēstus augus vienkārši likvidēt, pirms tie aplipinājuši citus augus, un to vietā varat ieviest jaunus un veselus.