Lai gan piemājas dārzā ir samērā tikai 10 ne pārāk garas kartupeļu vagas, tomēr jāatzīst, ka viena lieta – norakt kartupeļus vakariņām, bet pavisam cita norakt visu atlikušo lauku. Tad nu meklēju ko internets piedāvā un atradu arī Latvijā nopērkamu kartupeļu uzracēju – kultivatoru.

Kartupeļu kultivators atvieglo kartupeļu rakšana. Šis darbarīks ir īpaši pielāgots, un ļaujot novākt ražu ar minimālām pūlēm un ietaupot laiku! Parasti kartupeļu rakšanai tiek izmantota lāpsta vai dakša, rokot “traumējot” pašus kartupeļus, taču noskatītajā video (zemāk) šķiet, ka šīs problēmas nav aktuālas.

Darbības princips: novietojam instrumentu vertikāli pret zemi, paralēli vagai, un griežam pa savu asi – iegriežam instrumenta zobus augsnē zem kartupeļu krūma, izmetot kartupeļus virs zemes.

Piedevām, man personīgi, kartupeļu rakšana mazdārziņā asociējas ar muguras sāpēm nākamajā dienā, turpretī izmantojot šo darbarīku, interneta komentāros tiek slavēts vienmērīgs spēku sadalījums uz visu ķermeni, kas ļauj izvairīties no atsevišķu muskuļu grupu pārslodzes

Kādas ir Jūsu viltības kartupeļu rakšanā?

www.salidzini.lv kartupeļu uzracējs