Plankumainas, strīpainas vai vienkrāsainas – petūnijas jūsu dārzā dos spēcīgu akcentu.

Petūnijām ir milzum daudz hibrīdu, tiem visiem raksturīgas spēcīgas ziedu krāsas, dažas ir pat divkrāsainas. Daudzi ziedi ir ar rakstu – apmali vai ar centru, ar dzīslojumu vai staraini. Piltuvveidīgie ziedi var būt lieli vai mazi, vienkārši vai pildīti, bārkstaini vai kruzuļaini. Vairums petūnijas izaug 20 -30 cm augstas, taču to dzinumi atkarībā no hibrīdu grupas – 80 cm līdz pat 1 m.
Multiflora F1 – hibrīdi zied ārkārtīgi bagātīgi un ir diezgan izturīgi pret lietu. To dzinumi mēdz sasniegt līdz astoņdesmit centimetru garumu. Grandiflora F1 – hibrīdi ar īpaši lieliem vienkāršiem un pildītiem ziediem aug kompakti krūmveidā. Surfinia – hibrīdi ir ziedēšanas brīnums ar dzinumiem līdz pat viena metra un astoņdesmit centimetru garumam. Šīs petūnijas nav jūtīgas pret lietu un vēju, kā arī tikpat kā nav uzņēmīgas pret slimībām. Taču tās visu laiku jāuztur mitras un apmēram reizi nedēļā jāmēslo.

Petūnijas ir ilgziedētājas priecīgās krāsās, kas visu vasaru bagātina dārzu, balkonu vai terasi. Dārzā jūs variet stādīt krūmveidā augošās šķirnes dobēs, kā arī veidot apmales un kompozīcijas. Sevišķi pievilcīgas ir nokarenās petūnijas, kas iestādītas pie mūra vai uzbēruma. Robustos surfinia – hibrīdus jūs pat varat stādīt dobē saulainā vietā kā zemsedzes augus. Tie ļoti drīz izveidos ziedu paklāju. Petūnijas toveros , kastēs vai iekarināmos podos ir iecienītas stādīšanai uz balkona.

Svarīgi ir pievērst uzmanību tam, lai citi augi būtu harmonijā ar petūniju spilgtajām krāsām un būtu starp tām pamanāmi. Jūs nekļūdīsieties, ja vienā dobē savā starpā kombinēsiet puķes tikai aukstās vai tikai siltās krāsās. Baltie ziedi saderas ar jebkuras krāsas petūnijām. Dobēm un stādījumiem: raibi un vasarīgi priecīgi izskatīsies tumši zilās petūnijas, kuras sastādītas kopā ar dzeltenajām rudbekijām un ugunssarkanajām salvijām. Savukārt jauki dzeltenās samtenes kopā ar baltām petūnijām jūsu dobē radīs  gaišu un saulainu noskaņojumu. Iekaramajos traukos un kastēs brīnišķīgi izskatās baltās pelargonijas kopā ar sarkanajām petūnijām un zilajām lobēlijām. Surfinia – hibrīdi ir sevišķi eleganti kombinācijās ar plektrantu vai efeju.