Ziemas skaistākie svētki nav iedomājami bez Ziemasvētku galvenās rotas – eglītes. Vai tā būtu eglīte podā, vai grieztā – vietējā vai dāņu skaistule. Lai kāda būtu eglītes izvēlēs tradīcija, visi vēlas, lai viņa eglīte ir tā īstā un turētos skaista un svaiga līdz pat svētku beigām.

Kā stāsta SIA “Egļu serviss” un SIA “Annels Egles” pārstāve Ingrīda Krūziņa – “Uzņēmuma darbības laikā 24 gadu garumā  esam izkopuši savu eglīšu audzētavu un aktīvi piedalāmies  Dānijas egļu audzētavā esošo eglīšu kopšanas procesā.  Katra no mūsu eglītēm ir pašu roku lolota.”

Ar katru gadu arvien populārās kļūst eglītes podos, tāpēc vēlamies dalīties pieredzē un ieteikt, ko ņemt vērā, ja vēlaties iegādāties un vēlāk pārstādīt eglīti podā.

Ko ņemt vērā?

Pirmkārt un galvenokārt, jāatceras, ka šajā laikā iegādātās eglītes ir svētku egles, nevis stādi. Tas, vai eglīte ieaugsies, ir tikpat kā laimes spēle ar iespējām 50:50. Bet ir dažas lietas, ko ņemt vērā, lai eglītes izredzes palielinātu:

  1. Izvēlieties pēc iespējas mazāku eglīti – jo mazāka eglīte, jo lielāka iespēja, ka tā ieaugsies.
  2. Izvēlieties Latvijā audzētas eglītes, jo tās būs pieradušas pie vietējiem klimatiskajiem apstākļiem.
  3. Ja eglīti vēlaties turēt telpās, radiniet pie siltuma to pamazām – nenesiet uzreiz no āra telpās (vispirms, piemēram, paturiet to lodžijā vai terasē u.tml.). Pēc svētkiem tāpat radiniet eglīti pie aukstuma – no siltākas telpas uz vēsāku.
  4. Centieties pēc iespējas mazāk eglīti turēt siltās telpās. Ja no tā nav iespējams izvairīties, noteikti neturiet eglīti caurvējā un pie siltumu izstarojošiem objektiem (radiatori, krāsns, siltumtrubas, apsildāmās trubas u.tml.);
  5. Atcerieties eglīti apliet – tas jādara tik bieži, lai zeme turētos mitra (bet ne slapja);
  6. Ja eglīte ir telpās, vēlams apsmidzināt arī pašu eglīti ar ūdeni;
  7. Turiet eglīti vietā, kur tai var piekļūt gaisma;
  8. Turot eglīti ārā, nepieļaujiet, lai tā tur ir sala laikā. Vislabāk eglīti turēt vēsumā temperaturā, kas nav zemāka par +4C;
  9. Tā kā eglīti būs iespējams pārstādīt ārā tikai pavasarī, augstāk minētos apstākļus (vēsums, temperatūra ne zemāka par +4C) ieteicams eglītei nodrošināt līdz pat pārstādīšanai.

Kur iegādāties?

Šogad „Egļu serviss” eglītes ir iespējams iegādāties 18 tirdzniecības vietās pie lielākajiem veikaliem Rīgā, Jelgavā, Ādažos un Salaspilī, kā arī, protams, internetā – www.egluserviss.lv.

„Egļu serviss” piedāvā 3 šķirņu eglītes podos – Latvijas, Nordmann un sudrabegles, kā arī grieztās Lātvijas un Nordmann egles izmēros līdz pat 6m.

 

Informācija sagatavota sadarbībā ar www.egluserviss.lv.