Mūsdienu raitajā pasaulē arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta dabai, augsne ir mūsu zemes māte. Lai zāle būtu zaļāka, puķes varētu netraucēti sildīties saulītē, ogas un dārzeņi būtu ražīgāki esam parūpējušies par vēl efektīvāku laika un darbu organizēšanu dārza darbos. Gribam iepazīstināt ar jūsu jauno dārza palīgu – Riteņkaplis ar maināmiem apstrādes rīkiem.

Pēc daudzu klientu lūguma, Razojam.lv izveidojuši darbarīku, kas uzlabos jūsu dārza darbu kvalitāti, intesitāti. Ar šo universiālo un ergonomisko darbarīku jūs varēsiet ātri un ērti kaplēt, grābt, art, vagot, irdināt zemi, izmantot augsnes vēdināšanai un mēslošanai nepieciešamo darbību kopumu.

Riteņkaplis sastāv no pamatrāmja (rokturis, rāmis, ritentiņš) un vairākiem maināmiem zemes apstrādes darbarīkiem – dažāda platuma kaplis, vagotājs, trīszarains irdinātājs/kultivators un vienpusējais lemesis.

Darbarīks ir veidots tā, lai to varētu regulēt dažādiem auguma parametriem, kā arī katra cilvēka darba tehnikai.
Riteņkapļa salikšana un palīgrīku maiņa ir ērta, viegla un ātra.

Riteņkaplis būs ērti un viegli izmantojams darbā ar augsni, tai skaitā starp un gar augiem, dažādām apmalēm un vietās, kur ar lielākiem darbarīkiem nav ērta piekļūšanas iespēja.

Riteņkaplis dod iespēju ietaupīt mums tik svarīgo brīvo laiku, ātri un ērti veikt dārza apstrādes darbus, kā arī saudzēt veselību – samazināt slodzi mugurai un pleciem, kas rodas ilgstošas strādāšanas rezultātā. 

Dažāda platuma kapļi – 15cm/20cm/30cm

Pielietojums:

 • ar kapļa maināmajiem uzgaļiem, varēsiet ātri un ērti apstrādāt un kopt savu dārzu;
 • kapļa izmantošana starp vagām;
 • nogriezt sūnu no augsnes virskārtas;
 • zem krūmājiem un ogulājiem, gar pašiem stādiem;
 • ērts palīgs siltumnīcās.

Vagotājs

divpusējais lemesis būs noderīgs sēšanas un stādīšanas darbiem, kā arī nelielu vagu vagošanai. To var arī izmantot stādu aizbēršanai.

 

Pielietojums

 • atbrīvo starpvagas apakšu no nezālēm;
 • sēšanai un stādu stādīšanai;

 

Irdinātājs, kultivators

ar šo ierīci jūs varēsiet sagatavot augsni stādīšanai, irdināt zemi gaisa un ūdens curlaidībai. Ļoti labi ar šo darbarīkujūs varēsiet iestrādāt mūsu granulēto organisko mēslojumu.

Pielietojums

 • zemes irdināšanai;
 • aerēt un kultivēt augsni, līdz sairs pat smaga mālaina augsne;
 • profilaktiskai zemes irdināšanai;

 

Vienpusējais lemesis

labs malu griezējs precīzai mauriņa, ceļa malu, iebraukšanas ceļa vai dobju malu griešanai, kur ar citiem darbarīkiem ir grūtāka piekļūšana.

Pielietojums

 • nogriež nezāles un sūnas gar apmalēm;
 • nogriež nezāles un sūnas vietā, kur beidzās mauriņš un sākās zeme;
 • ērti izmantojams gar mājas cokoliem;
 • ērti izmantojams gar sētām.

 

Salikšana un regulēšana –ātri saliekams, ērti un ātri regulējams, lai pielāgotu kapli gan augumam, gan stumšanas īpatnībām.

 

Uzglabāšana ziemā – riteņkaplis aizņem maz vietas, ir ērti novietojams piestiprinot attālākā vietā, lai netraucētu ziemas darbarīkiem.

 

Riteņkaplis ir multifunkcionāls,neprasa lielus ieguldījumus un tā detaļas nopērkamas atsevišķi, tādējādi katram dārza entuziastam ir iespējams izvēlēties sev un savam dārzam nepieciešamos palīgrīkus riteņkapļa komplektācijai un pilnvērtīgai dārza darbu nodrošināšanai. Darbarīki ir ērti un vienkārši maināmi, kas ir pielāgojami ne tikai dārza apstrādātāja augumam un darba tehnikai, bet arī izmantojami atbilstoši stādu un dārza nepieciešamai apstrādes specifikai.

Raksts tapis sadarbībā ar Razojam.lv.
Saziņai:
E-pasts : info@razojam.lv, gints.susts@razojam.lv

Razojam.lv piedāvā:

 

DALĪTIES
Iepriekšējais rakstsStādi – pirkt vai audzēt pašam?
Nākamais rakstsDārza darbu kalendārs no 16. – 22. aprīlim
Interese par dārzu un dārza darbiem Robertam bija jau no bērnības. Tieši tādēļ mācījies Bulduru Dārzkopības vidusskolā. Šobrīd strādā sabiedriskajā ēdināšanā, bet par dārzu neko nav aizmiris. Viņš arī zināšanas pielieto praksē. Viens no Musudarzs.lv idejas autoriem.