Visi cītīgi gatavojas jaunajai dārza darbu sezonai. Un kad vēl labāk, kā īsi pirms sezonas sākuma papildināt savas zināšanas un uzzināt daudz ko jaunu par ziemciešu stādīšanas īpatnībām un knifiem, ziemciešu audzēšanu un kopšanu.

Lekcija “Ziemciešu audzēšana. Jaunumi no stādaudzētavas Baižas”
Kad: 4.februāris
Kur: Andreja Pumpura Muzejs, Lielvārde
Cikos: 11:00
Dalības maksa: 5 EUR

Lai uzzinātu ko vairāk par lekciju jautājām Stādu placis Lielvārde vadītājai un lekcijas rīkotājai Gunai Sietiņai.

Par kādām dārzkopības tēmām būs iespēja uzzināt lekcijā?
Lekcijas laikā stādaudzētavas Baižas pārstāve Zane Zeltiņa dalīsies ar savām plašajām zināšanām par ziemciešu stādīšanu, audzēšanu, kopšanas īpatnībām, kā arī stāstīs par sezonas jaunumiem, kas šogad solās būt īpaši. Un, protams, šī ir lieliska iespēja satikties dārzkopības entuziastiem un domubiedriem, lai savstarpēji dalītos pieredzē un plānos.

Kas pamudināja rīkot šādu lekciju?
Šo lekciju rīkot mūsu pamudināja pastāvīgie pircēji, kas interesējas par ziemciešu audzēšanu un aktīvi seko līdzi jaunumiem. Šī būs pirmā lekcija, kuru rīkojam un noteikti sekos arī citas lekcijas.

Kas ir “Stādu placis Lielvārde”, cik ilgi strādā un ko piedāvā saviem klientiem?
Stādu placis Lielvārde darbojas kopš 2010.gada, un stādu tirdzniecībā šī mums būs jau 8.sezona. Savukārt uzņēmumam šī būs 11.darba sezona, jo savu darbību sākām ar teritoriju apzaļumošanu visā Latvijā, ko turpinām arī darīt.

Mūsu stādu placī piedāvājam visu nepieciešamo, lai klients varētu izveidot sev skaistu un funkcionālu dārzu. Plašā klāstā pieejami ir:

  • augļu koki un ogu krūmi;
  • dekoratīvie koki un krūmi;
  • skujkoki;
  • ziemcietes;
  • rozes;
  • vasaras puķes;
  • garšaugi un dārzeņu stādi;
  • stādi kapu apstādīšanai;
  • augsnes;
  • minerālmēsli.

Veicam arī lielizmēra stādu piegādi līdz pat klienta dārzam.

Kas ir stādaudzētava Baižas?
Stādaudzētava Baižas darbojas kopš 2004.gada un piedāvā vairāk kā 700 veidu un šķirņu ziemciešu stādus. Plašā sortimentā tiek piedāvātas astilbes (vairāk kā 80 šķirnes), hostas, flokši, ārstniecības augi un garšaugi. Sortimentā ir arī vasaras puķes.

Par 2017.gada sezonas jaunumiem, ko plāno piedāvāt Stādu placis Lielvārde un Stādaudzētava Baižas?
Jaunajā sezonā stādu placī Lielvārde mēs piedāvāsim arī puķu podus un puķu kastes. Līdz šim pie mums bija pieejami stādi tikai no Latvijas audzētavām, taču šajā sezonā saviem pircējiem piedāvāsim stādus arī no kaimiņvalstīm. Stādaudzētava Baižas šajā sezonā ir parūpējusies par bagātīgu jaunumu klāstu – kopumā sezonas laikā tiks piedāvāti pat simts jaunu šķirņu stādi. Īpaši vēlamies uzsvērt skaisto astilbi “Color flash”, kas lapas krāso sarkanīgi zaļos toņos un dienziedi “Stella d`Oro”, 50 cm augstu skaistuli, kas zied lieliem dzelteniem ziediem un sezonā uzzied otro reizi. Šie un citi jaunumi būs nopērkami arī stādu placī Lielvārde.

Raksts tapis sadarbībā ar
Stādu placis Lielvārde vadītāja un lekcijas rīkotāju – Gunu Sietiņu un stādaudzētavas “Baižas” saimnieci – Zani Zeltiņu.