musudarzs.lv lasītāji iesūtījuši jautājumu – Kā izvēlēties ķerru dārzam? Kā neapjukt piedāvājumu klāstā? Tādēļ vērsāmies pie mūsu sadarbība partnera AVERTO , kas jau 8 gadus saglabā un nostiprina vadošo pozīciju Latvijas un Baltijas tirgū, balstoties uz galvenajām vērtībām – kvalitatīvs produkts (teltis, nojumes, siltumnīcas un dārza mēbeles), kvalificēts personāls, elastīga apmaksas sistēma ātra un ērta piegāde. 

 

Dārza ķerras ir viens no vispieprasītākajiem rīkiem nelielu kravu pārvietošanai ne vien dārza, bet arī celtniecības darbos. Tās tiek plaši izmantotas nelielu celtniecības un dārza kravu pārvadāšanai. Pareizi izvēlēta ķerra būs lielisks palīgs gan dārzā, gan būvlaukumā. Pirms ķerra iegādes ir precīzi jānosaka uzdevumi, kuru izpildei izmantosiet ķerru.

Pareizi ķerra ir darba kvalitātes rezultātu pamats!

Riteņu skaits

Pirmais, kam jāpievērš uzmanība izvēloties dārza-celtniecības ķerru, ir riteņu skaits. Visbiežāk sastopamajām ir ķerrām ir viens vai divi riteņi. Galvenā atšķirība starp tām ir izmantošanas veids un ērtība (lai izprastu ķerru pārvietošanās atšķirības, var izmantot analoģiju ar automašīnu un motociklu).

Ķerras ar diviem riteņiem

Pēc savas konstrukcijas tās ir stabilākas un ērtas. Ķerras ar diviem riteņiem pārsvarā tiek iegādātas smagāku kravu pārvietošanai.

Ķerras ar vienu riteni

Ķerras ar vienu riteni izceļas ar manevrēšanas spējām. Parasti tās iegādājas kravu pārvadāšanai vietās ar ierobežotu platību vai šķēršļotos apvidos. Ķerra ar vienu riteni daudz ātrāk spēs pārvarēt asus pagriezienus un būs vienkāršāk manevrējama pa šaurām taciņām. Tomēr atcerieties, ka ķerra ar vienu riteni būs mazāk stabila, kā rezultātā cilvēkam tiks radīta lielāka slodze. Tieši tāpēc ķerras ar vienu riteni nepērk lielu kravu pārvietošanai jo tas ir neērti un nogurdinoši.

Kravnesība un ietilpība

Ķerras kravnesību nosaka kravas kastes dziļums (iespējamais diapazons ir no 40 līdz 200 litriem).

Abi augstāk minētie parametri nosaka arī ķerras kopējo izmēru. Jo lielāka ir ķerras kravnesība, jo platāka tā būs “plecos”. Tāpēc, ja izvēlaties ķerru darbam ierobežotā platībā (piemēram, mājās), noteikti ņemiet vērā durvju aiļu un vārtiņu platumu, jo pretējā gadījumā ķerra var izrādīties nepielietojama.

Svars

Vajadzētu vērst uzmanību arī ķerras kopējam svaram. Ja Jūsu ķerra bez kravas sver vairāk par 30 kg, nebūs viegli to vadīt. Tāpēc padomājiet divreiz pirms iegādāties smagu celtniecības (dārza) ķerru.

Rokturi

Ķerras izvēles laikā vajadzētu pievērsiet uzmanību arī rokturiem. Vēlams, lai tie būtu izgatavoti no gumijas vai mīkstas plastmasas, tādējādi ķerru būs vieglāk noturēt un ar to manevrēt.

Iegādāties dažādu izmēru ķerras, kā arī citus dārza un balkona produktus ir iespējams interneta veikalā “Averto