OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Katru gadu daudziem piemājas dārziņu saimniekiem raizes sagādā gliemeži, kas krietni vien paposta sējumus un stādījumus.

Tie, kā vienmēr, uzrodas negaidīti un nelūgti un pāris dienu laikā iekaro teritoriju. Kā tad ar tiem veiksmīgi cīnīties, tajā pašā laikā nenodarot kaitējumu augsnei, apkārtējai videi un citiem dzīvniekiem?

– Šī gada gada pavasarī Latvijā tika piereģistrēts jaunums Baltijas tirgū – vācu kompānijas “Neu­dorff” ražots aizsarglīdzeklis pret gliemežiem – Ferramol Schneckenkorn. Līdzeklis jau ir pierādījis savu augsto kvalitāti un efektivitāti cīņā ar gliemežiem daudzās Eiropas valstīs!

Ferramol aktīvā sastāvdaļa ir dzelzs-III-fosfāts, kurš izraisa sekojošu reakciju: pēc ēsmas ieņemšanas gliemeži pārstāj ēst un aizlien uz to slēpšanās vietām augsnē, kur tie mirst. Tāpēc uz dobēm nepaliek ne beigto gliemežu, ne to gļotu.

– Ferramol izmanto praksē tad, kad kļūst redzamas pirmās gliemežu invāzijas un augu bojājumu pazīmes. Līdzekli vienmērīgi izkaisa starp augiem. Visefektīvākais lietošanas laiks ir vakara stundas, kad gliemeži atstāj slēpšanās vietas. Ferramol granulas ir jāizkaisa plaši pa visu laukumu, kas ir apdraudēts no gliemežu uzbrukuma. Pie nopietnas gliemežu invāzijas vajadzētu apstrādāt arī blakus dobes, uz kurām gliemeži var aizlīst. Augsnes virsmu pirms apstrādes vēlams nogludināt. Šādā veidā granulas nevar pazust starp augsnes drupatām, kur gliemeži tās nevar sasniegt. Ja nākamajā dienā visa vai lielākā daļa ēsmas ir apēsta, tad apstrādi vajag atkārtot. Sausu augsni pirms granulu izkaisīšanas ieteicams viegli samitrināt ar ūdeni. Sezonā atļauts preparātu izmantot līdz pat četrām reizēm!

Svarīgi!

Ferramol Schneckenkorn 
priekšrocības:

• Tas ir pasaulē vienīgais augsnei draudzīgs, efektīvs gliemežu iznīcinātājs. Aktīvā viela dzelzs-III-fosfāts ir nelielos daudzumos sastopams jebkurā augsnē. Ar laiku pārpalikumus no līdzekļa mikroorganismi pārvērš augsnē par augu barības vielām – dzelzi un fosfātu.

• Nekaitīgs ežiem, sliekām, mājdzīvniekiem, putniem, bitēm un citiem derīgajiem kukaiņiem.

• Videi draudzīgs.

• Jauns iedarbības mehānisms – beigtie gliemeži nav redzami.

• Pēc lietošanas gliemeži neizdala nekādas gļotas.

• Pateicoties jaunai tehnoloģijai, ļoti izturīgs pret lietu.

• Nav nepieciešams atlikt pielietošanu līdz ražai, kā arī nav noteikts nogaidīšanas laiks līdz ražas novākšanai.

DALĪTIES
Iepriekšējais rakstsLīdzekļi cīņai ar skudrām!
Nākamais rakstsKabačus vai cukīnī?
Interese par dārzu un dārza darbiem Robertam bija jau no bērnības. Tieši tādēļ mācījies Bulduru Dārzkopības vidusskolā. Šobrīd strādā sabiedriskajā ēdināšanā, bet par dārzu neko nav aizmiris. Viņš arī zināšanas pielieto praksē. Viens no Musudarzs.lv idejas autoriem.