ogas/" target="_blank">jāņogas.jpg">ogas/" target="_blank">jāņogas-300x200.jpg" alt="ogas/" target="_blank">jāņogas" width="300" height="200" srcset="https://musudarzs.lv/wp-content/uploads/2016/07/ogas/" target="_blank">jāņogas-300x200.jpg 300w, https://musudarzs.lv/wp-content/uploads/2016/07/ogas/" target="_blank">jāņogas-768x512.jpg 768w, https://musudarzs.lv/wp-content/uploads/2016/07/ogas/" target="_blank">jāņogas-1024x682.jpg 1024w, https://musudarzs.lv/wp-content/uploads/2016/07/ogas/" target="_blank">jāņogas.jpg 1280w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />

Jūlijs – siltākais un sausākais vasaras mēnesis. Liela daļa cilvēku dodas atvaļinājumos un vēlas baudīt dārza sniegto krāšņumu. Jūlijā bagātīgi zied gan puķes, gan košumkrūmi, un piemājas mazdārziņos iespējams priecēt sevi ar pašu audzētiem salātiem, ogām un citām dabas veltēm.

Tomēr bez darba dārzā neiztikt arī jūlijā. Ja jau mēnesis ir karstuma un sausuma pildīts, tad jācenšas nodrošināt augiem pienācīgs mitrums. Dārzs bagātīgi jālaista. Īstais laiks ar kritisku acīm paraudzīties uz savu dārzu un papildināt to ar jauniem košumkrūmiem vai puķēm. Atcerieties, ka konteinerstādus arī šajā gada laikā droši var stādīt.

Kādi darbi vēl veicami dārzā jūlija mēnesī?

1.Ja nepieciešams, izgrieziet augu atvases
2.Mūžzaļajiem augiem izgrieziet slimos, nokaltušos, vecos zarus
3.Krūmiem, puķēm, rozēm nogrieziet noziedējušos ziedus. Krūmiem arī atvases, lai tam pietiktu spēka augt .
4.Pievērsiet uzmanību vīteņaugiem, iespējams tie jāatsien, lai vītos tur, kur esat iecerējuši.
5. Mēslojiet regulāri vasaras puķes – ziedi būs krāšņāki un vairāk
6.Apkarojiet kaitēkļus un slimības (parasti dārza preču veikalos ir pieejams liels klāsts ar augu aizsardzības līdzekļiem). Ja nezināt, kas kaiš augam, jautājiet speciālistiem.
7.Pļaujiet un mēslojiet zālienu regulāri.
8.Līdzīgi kopšanas darbi veicami arī augļu koku stādījumos – izgriež liekos zarus kokiem, kuri veido vainagus, izlauž sānu dzinumus krūmiem, apcērp vasarā ražojošās avenes. Laistiet savu augļu dārzu, ievāciet ražu un baudiet to.
9.Sakņu dārzā vāciet ražu un mēslojiet, laistiet savu sakņu dārziņu.

DALĪTIES
Iepriekšējais rakstsĶirši – ražas laiks
Nākamais rakstsZini visu par dillēm?
Interese par dārzu un dārza darbiem Robertam bija jau no bērnības. Tieši tādēļ mācījies Bulduru Dārzkopības vidusskolā. Šobrīd strādā sabiedriskajā ēdināšanā, bet par dārzu neko nav aizmiris. Viņš arī zināšanas pielieto praksē. Viens no Musudarzs.lv idejas autoriem.