Dracēna kokveida vai krūmveida augs ar dzeltenām vai oranžsarkanām mietsaknēm. Lapas aug pušķos stumbru galos. Augs var sasniegt diezgan ievērojamu augstumu. Kaut arī dracēnas izskata ziņā atgādina palmas, tomēr kopīgs ir tikai izskats.Var izmantot palmām paredzēto augsni un substrātus. Vai velēnu, lapu, trūdvielu, kūdras maisījumu.

Līdzīgi vairumam telpaugu, ieteicama gaiša vieta, bet ne tiešos saules staros. Neceļ iebildumus pret rīta sauli. Laistīšana mērena – kad augsnes virsējā kārta kļuvusi sausa. Nepatīk ne pārliešana, ne iekaltēšana. Ieteicams apsmidzināt, īpaši vasarās. Reizi 2 nedēļās vai retāk mēslo ar parastu telpaugu mēslojumu

Pārsvarā dracēna pati dod ziņu, kad laiks pārstādīt. Kad podā vietas paliek par maz, tā uz saknēm spiežas laukā virs zemes līmeņa. Pārstādot var apgriezt saknes, ja vēlaties saglabāt augu līdzšinējā izmērā. Kad augs atguvies, tas neņems daudz ļaunā, ja apgriezīsiet arī tā lapotni, lai augs pārāk neizstīdz. Neiesaku to darīt pārāk bieži, lai lieki augu nemocītu. Pilnīgi pietiks, ja  dracēnu apgriezīsiet reizi divos, trijos gados.

Apgriežot vecos, izstīdzējušos stumbrus, lapu pušķi var vienkārši apsakņot ūdenī. Dracēnām līdzīgs augs ir kordilīnes. Atšķirt šos augus var pēc sakņu sistēmas – dracēnām ir taisnas spēcīgas saknes, savukārt kordilīnēm – tievas, ložņājošas.Dracēnas telpās uztur labu klimatu mitrinot un attīrot gaisu. Kaut arī lasīts, ka izstīdzējušu dracēnu apgriežot, tā veidos jaunus dzinumus, līdz šim novērots, ka nogrieztā vietā pēc, aptuveni mēneša, tiek izdzīts viens dzinums, retāk divi vai trīs. Ja dracēnai ļauj kuplot tās dabiskajā kuplumā, tad vairāk arī būtu par daudz. Dracēnas lapotni var apgriezt sev tīkamajā augstumā, gan atstājot daļu lapu un griezuma vietu tādējādi ik reizi paaugstinot, jo stumbri pamazām augot, zemākās lapas nometīs (šajā gadījumā jārēķinās ar neglītiem griezuma vietu bumbuļiem), gan zem lapotnes līnijas, uzturot augu vienmērīgi augstu. Droši var apgriezt arī sakņu sistēmu, lai nevajadzētu regulāri iegādāties lielāku podu, es savējai griezu mēnesi pēc lapotnes apgriešanas, kad jaunās lapas jau nedaudz sakuplojušas.

Ielāgo! Šo augu labāk neļaut nogaršot dzīvniekiem! Ja mājās ir kaķis, ieteicams kopā abus nelaist, jo kustīgās garās lapas kaķi var ieinteresēt ar tām ne tikai paspēlēties, bet arī tā pagrauzt. Nomirt dzīvnieks, nenomirs, bet gremošanas trakta problēmas šīs izklaides var radīt.