Neskatoties uz pagājušās nedēļas nogales saules ietekmi  kas sildīja gaisu un zemi, vēl aizvien lielākoties augsne ir sasalusi un darīt maz ko sanāks ārpus mājas sienām. Bet nokārt degunus galīgi nevajadzētu, jo daudz darāmā tāpat kā līdz šim ir gan laukā, gan telpās. Kā katru nedēļu ieskats veicamajos dārza darbos.

9. aprīlis – Sakņu diena – Apstrādā augsni. Līdzina un nostiprina nogāzes, veido un klāj celiņus, ierok stabus sētām un aplokiem. Sēj agros burkānus, redīsus, pastinakus, melnsaknes, sīpolus. Stāda agros kartupeļus. Stāda vasaras ķiplokus, rušina un mēslo rudenī stādītos.

10. – 12. aprīlis – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA

13. aprīlis – Ziedu diena – Priekšpusdienā jau tieši dārzā var sēt kliņģerītes, kosmejas, rudzupuķes, matiolas, magones un citas izturīgākas vasaras puķes. Pieticīgās kreses, kuru sēklas pa ziemu glabājušās aukstumā, var sēt podiņos , ko pagaidām izliek vai nu uz palodzes, verandā vai plēves siltumnīcā, bet vēlāk atrod piemērotākā vietā. Pirms sākt audzēt līdz šim kādas neiepazītas puķes, vēlams noskaidrot, kādi audzēšanas apstākļi tām ir vajadzīgi. Sēj lapu dārzeņus.

14. – 15. aprīlis – Lapu dienas – Sēj dēstiem kāpostus, salātus, spinātus, garšaugus, skābenes un rukolu. Sēj zirņus, pupas. Protams ja zeme vēl sasalusi tam vēl būs pietiekami daudz laika, jo dārza zirņi aukstā zemē visticamāk sapūs. Labo un mēslo zālienu, sēj un piesēj. Aprūpē skābenes, rabarberus un ziemas sīpolus – stādījumus uzrušina un mēslo, agrākai ražai var apsegt ar agrotīklu. Apkopj lakšus jeb meža ķiplokus, – ravē tos. Lakši ir lieliski pavasara salātos, tiem var pievienot arī gārsu un tauksakņu jaunās lapiņas, arī virzu. Laista, mēslo un pārstāda telpaugus, pavairo tos ar spraudeņiem.